Image 1 title

type your text for first image here

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Velkommen til Drageklub.dk

Kæmpe dragefest på Fanø

Fanø byder hvert år i juni på en af verdens største dragefestivaler. Mere end 5.000 drageentusiaster drager år efter år til stranden mellem Rindby og Fanø Bad for at lufte deres kreationer og have det sjovt. Ud over at deltage i den generelle dragehygge har medlemmer fra Drageklub.Dk har været til stede fordi klubben yder en aktiv indsats for denne traditionsrige dragefests afvikling og succes.

Mens Ralf er ansvarlig for den historiske del af arrangementet, de såkaldte Fanø Classics, står Eva for kvindernes workshop, der også i år kunne melde om fuldt hus. Hele festen var en kæmpe succes som billeder her på siden og på klubbens facebook side (mere end 200 yderlige billeder) viser.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

Hovedmenu