Image 1 title

type your text for first image here

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Velkommen til Drageklub.dk

Generalforsamling & forårsworkshop dag 1

Denne weekend stå i tegn af to store begivenheder. For de første afhold Drageklub.Dk den årlige generalforsamling hvor både Eva Maria og Ralf blev bekræftet i deres hverv.
Dagens højdepunkt var dog opstarten af klubbens stor forårsworkshop. I år bygger vi SumSum drager af de kendte tyske dragedesigner Alex Rüger og Christian Laskowski. Som bekendt kommer de to næste måned til Købehavn. I dag startede vi med alt forarbejde, dvs. dannede os et overblik over alle skabeloner og gik i gang med udskæringen. Vi nåede rigtig langt og tror på at kunne afslutte den indledende arbejde i morgen.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

Hovedmenu