Image 1 title

type your text for first image here

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Velkommen til Drageklub.dk

Vinter Workshop 2011

 

Når det er koldt og blæsende om vinteren, er der tid til at bygge drager til den næste sæson. Medlemmer af Drageklub.Dk mødes derfor flere gange i løbet vinteren for  sammen at bygge drager. Og endnu bedre: klubben inviterer kendte dragebyggere fra udlandet til Danmark for at vise vores medlemmer, hvordan de bygger deres fantastiske kreationer. Workshoppen i foråret 2009, hvor Bernhard Dingwerth fra Tyskland viste os, hvordan hans imponerende papegøje-drager bliver bygget, var en kæmpe succes. Med denne succes in mente inviterer Drageklub.Dk endnu en gang til en workshop i vinter / foråret 2011. Denne gang har vi inviteret Alexandra Rüger og Christian (Pumuckel) Laskowski, som vil vise os, hvordan man bygger den såkaldte ”SumSum” drage. Denne spændende workshop strækker sig over tre weekender henholdsvis i februar, marts og april.

 

imageimageimageimageimageimageimageimage

Hovedmenu