Image 1 title

type your text for first image here

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Velkommen til Drageklub.dk

Dragefest Vung Tau / Vietnam marts 2010

Vung Tau er en havneby i Vietnam, ca. 100km syd af Saigon. Da klubben fik invitationen til en dragefest i Vietnam var vi meget spændte, idet ingen af klubbens medlemmer har været i landet før. Modtagelsen i Vung Tau var utroligt venlig, og de udenlandske drageflyvere blev hurtigt venner med befolkningen. Selve dragefesten forgik ved stranden som var, pga. højvandet, ret smal. Det gjorde dog ikke noget. Ved temperaturer på minimum 35 grader og en luftfugtighed på 90 % var vores foretrukne sted alligevel 10 meter ud i vandet.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Hovedmenu